DOLAR 30,4961 0.52%
EURO 32,9738 -0.33%
ALTIN 1.996,43-0,40
BITCOIN 13113060,28%
Eskişehir

AZ BULUTLU

06:41

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sultandere Köyü’nde Yaşam Merkezi ve Gastronomi Atölyesi Açılışı ve Aile Eğitimi Sertifika Dağıtım Töreni Düzenlendi
  • Geliyoom.com
  • Duyuru
  • Sultandere Köyü’nde Yaşam Merkezi ve Gastronomi Atölyesi Açılışı ve Aile Eğitimi Sertifika Dağıtım Töreni Düzenlendi

Sultandere Köyü’nde Yaşam Merkezi ve Gastronomi Atölyesi Açılışı ve Aile Eğitimi Sertifika Dağıtım Töreni Düzenlendi

ABONE OL
Ocak 8, 2023 13:00
Sultandere Köyü’nde Yaşam Merkezi ve Gastronomi Atölyesi Açılışı ve Aile Eğitimi Sertifika Dağıtım Töreni Düzenlendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Türkiye’de hane sayısı 10’un üzerinde olan tüm köy okullarını önümüzdeki üç ay içinde açıp vatandaşların hizmetine sunacağını açıkladı. Özer, Eskişehir’de 459 milyon lira civarında olan yatırım miktarını 760 milyon lira daha arttırarak bütçeyi 1 milyar 219 milyon liraya çıkardıklarını söyledi. Özer ayrıca, Türkiye’nin beşeri sermayesi olan insan kaynağının niteliğinin artırılmasında eğitimin en verimli kullanıldığı yirmi yılın geride kaldığını, ancak hala eğitimde önemli eksiklerin bulunduğunu belirtti. Özer, okullaşma oranlarının yüksek seviyelerine ulaşılmasına rağmen, Türkiye’de eğitimde hala cinsiyet ayrımcılığı, yoksulluk, geçersiz eğitim gibi sorunların bulunduğunu söyledi.

Bakan Özer Eğitim Hedeflerini Açıkladı

Türkiye’nin eğitim alanında gelecekteki hedeflerini açıklayan Bakan Özer, öğrencilerin yeteneklerini ve potansiyellerini en iyi şekilde kullanmalarını sağlamayı hedeflediklerini söylemiştir. Özer, ayrıca öğrencilerin bilgi ve becerilerini geliştirmeyi, onları bilim ve teknoloji alanında yetiştirmeyi, yenilikleri takip etmeyi ve uygulama yeteneklerini artırmayı amaçladıklarını belirtmiştir.

Bakan Özer, Türkiye’de eğitim alanındaki hedeflerinin sadece öğrenciler için değil, aynı zamanda öğretmenler için de önemli olduğunu vurgulamıştır. Özer, öğretmenlerin eğitim alanındaki gelişmelerden faydalanarak kendilerini sürekli olarak geliştirmeyi amaçladıklarını söylemiştir. Özer ayrıca, öğretmenlerin mesleki gelişimlerine destek olacak eğitimler verileceğini ve onların motivasyonlarını arttıracak ödül ve teşvikler sağlanacağını belirtmiştir.

Törene Kimler Katıldı?

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Vali Erol Ayyıldız ile birlikte Sultandere Köy Yaşam Merkezi ve Gastronomi Atölye Açılışı ve Aile Eğitimi Sertifika Dağıtım Töreni’ne katılmıştır. Törene Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve Vali Erol Ayyıldız’ın yanı sıra eşleri, Milletvekilleri, Vali Yardımcıları, İl Milli Eğitim Müdürü ve ilgili kurum müdürleri de katılmıştır.

Bakan Özer, törende yaptığı konuşmada Türkiye’nin eğitim alanındaki gelişmelerini ve gelecekteki hedeflerini anlatmıştır. Özer, Türkiye’nin son yirmi yıl içinde beşeri sermayesi olan insan kaynağının niteliğini artırmada eğitimin en verimli şekilde kullanıldığı bir dönem geçirdiğini belirtmiştir. Ancak Özer, hala Türkiye’de eğitimde cinsiyet ayrımcılığı, yoksulluk ve geçersiz eğitim gibi sorunların bulunduğundan bahsetti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r