DOLAR 30,4961 0.52%
EURO 32,9738 -0.33%
ALTIN 1.996,43-0,40
BITCOIN 13113060,28%
Eskişehir

AZ BULUTLU

06:41

İMSAK'A KALAN SÜRE

Odunpazarı Belediyesi’nden Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Mobing Eğitimi

Odunpazarı Belediyesi’nden Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Mobing Eğitimi

ABONE OL
Mayıs 9, 2023 13:20
Odunpazarı Belediyesi’nden Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Mobing Eğitimi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Odunpazarı Belediyesi, ‘Kadınları ve Çocukları Mutlu Bir Odunpazarı’ projesi kapsamında ‘Kadın dostu belediye’ çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Belediye, tüm yönetici ve personeline “Sürdürülebilir Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Mobing Eğitimi” vererek örnek bir çalışma gerçekleştirdi. Eğitim üç oturumda gerçekleştirildi ve toplumsal cinsiyet eşitliği, mobing ve şiddet ile mobinge veya şiddete karşı hukuki haklar konuları ele alındı.İlk oturum Odunpazarı Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, başkan yardımcıları ve müdürler de dahil olmak üzere birçok kişi katıldı. İkinci oturum ise Hasan Polatkan Kültür

Merkezi’nde yapıldı ve tüm belediye personeli katıldı.Eğitimler, Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi hocalarından Doç. Dr. Ozan Ercan Taşkın, Av. Pınar Çelik Arpacı ve Av. Uğur Can Kalyoncu tarafından verildi. Eğitimlerde toplumsal cinsiyet eşitliği ve mobing kavramları tanımlandı ve örnekler ve uygulamalarla incelendi. Ayrıca iş yerinde mobinge ve kadına yönelik şiddete karşı hukuki haklar da ele alındı.

Eğitimde toplumsal cinsiyet kavramı konusunda farkındalık kazandırmak, kalıplaşmış toplumsal cinsiyet rolleri ve ataerkil bakış açısı, kapsayıcı dil ve kapsayıcı kurum kültürü üzerine düşünmek, çalışma hayatında kadın ve erkek olmak, kurum kültürünü yeniden dönüştürmek ve kurum bünyesinde toplumsal cinsiyet eşitliğini hedefleyen kapsayıcı bir ortam yaratmak gibi konular da ele alındı. Ayrıca, cinsel taciz ve tacizle mücadele yöntemleri, mobing, ayrımcılıkla mücadele gibi konular da eğitimler kapsamında yer aldı.

 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r