DOLAR 30,4961 0.52%
EURO 32,9738 -0.33%
ALTIN 1.996,43-0,40
BITCOIN 13113060,28%
Eskişehir

AZ BULUTLU

06:41

İMSAK'A KALAN SÜRE

Lapis Lazuli Faydaları: Duygusal Dengenizi Destekleyin

Lapis Lazuli Faydaları: Duygusal Dengenizi Destekleyin

ABONE OL
Eylül 14, 2023 17:12
Lapis Lazuli Faydaları: Duygusal Dengenizi Destekleyin
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Lapis Lazuli faydaları ile kendinden sıkça söz ettiren değerli taşlardan yalnızca birisidir. Koyu lacivert doğal taş olarak da bilinen Lapis Lazuli geçmişten bu yana yaşamın içerisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Olumlu enerjileriyle kişilerin hayatında büyük yer kaplayan Lapis Lazuli faydaları ile de göz büyülemektedir.

Lapis Lazuli Taşı Özellikleri

Lapis Lazuli faydaları ve özellikleri denildiğinde akıllara ilk gelen koyu lacivert rengi ve sarı piritlerdir. Doğada saf halde bulunamayan bir taştır. Ancak Lapis Lazuli çok değerli bir taştır. Birkaç mineralin birleşimiyle oluşmaktadır. Rengini de bu minerallerden alan Lapis Lazuli esasında bir mineral değil kayadır. En değerli Lapis Lazuli Afganistan’da çıkarılır. Ayrıca:

 • Amerika
 • İtalya
 • Kanada
 • Pakistan
 • Sibirya
 • Angola
 • İsviçre
 • Şili’de de çıkarılmaktadır.

Lapis Lazuli Hikayesi

Gılgamış Destanında yer alan Lapis Lazuli, Ölüler Kitabı’nın 140. Bölümünde de geçmektedir. Göz şeklinde altından bir muhafazaya yerleştirilen Lapis Lazuli taşının çok güçlü bir tılsım olduğuna inanılmaktaydı. Her ayın son gününde sembolik olan bu göze sunulan adağın sonrasında kullanacak kişinin kötülükten korunacağına inanılmıştır.

Lapis Lazuli Faydaları

Lapis Lazuli faydaları denildiğinde mutluluk ve neşeden söz edilmektedir. Psikolojik ve fiziksel olarak kişiye birçok faydası olan Lapis Lazuli, asırlardır kullanım fırsatı bulmaktadır. Alternatif tıp, çeşitli ritüeller, rahatsızlıklar ve enerji açısından da kullanılan Lapis Lazuli günümüzde daha çok olumlu enerjiler için tercih edilmektedir. Kısaca Lapis Lazuli faydaları şu şekildedir:

Fiziksel yetenekleri kuvvetlendirir. İletişim kabiliyetini güçlendirir.
Kemikleri güçlendirerek iskelet sistemini sağlamlaştırır.
Özellikle küçük çocukların solunum yolu rahatsızlıklarından korunmasını sağlayabilmektedir.
Yüksek tansiyonu düzenler.
Tiroid bezlerini hareketlendirir.
Rasyonel olmayan düşünceleri netliğe kavuşturur.
Düşüncelere yoğunluk katar.
Görmezden gelinen olaylara kararlı ve etkili bakış açısıyla bakmanıza yardımcı olur.
Ruhun gerçeğe ulaşma isteğini kuvvetlendirir.
Kaygı ve anksiyete gibi stresli durumları azaltır.
Kişilere ruh ve beden canlılığı verir.
Yine küçük çocukları korkudan uzak tutar.
Kötü ruhsal saldırılara karşı korur.
Zihin açıklığı verir. Aydınlanma ve derin düşüncelere yardımcı olur.

Lapis Taşı Hangi Burcun Taşıdır?

Doğal taşlar, burçlarla element dengeleriyle eşleşebilmektedir. Her taşın enerjisi olduğu gibi burçlarında kendiliğinden sahip olduğu enerjiler vardır. Bundan dolayı da kişilerin burçlarına uygun doğal taş kullanması enerjilerini geliştirmektedir. Lapis Lazuli faydaları şu burçlarda daha etkindir:

 • Yay
 • Terazi
 • Balık

Ancak Lapis Lazuli faydaları herkes içindir. Her burç Lapis Lazuli taşını kolaylıkla kullanabilmektedir. Kullanım sınırı olmayan bu taş küçük çocuklara bile olumlu enerjiler sağlayabilmektedir.

Lapis Lazuli Faydaları ve Aksesuarlar!

Lapis Lazuli faydaları özellikle günümüzde aksesuarlara taşınmıştır. Geçmişte inşaat temelinde bile yer alan Lapis Lazuli artık aksesuarların göz bebeği olmuştur. Gelişen takı tasarımlarıyla birleşmiş olan Lapis Lazuli kullananlar şu aksesuarları tercih etmektedir:

Lapis Lazuli 925 Ayar Gümüş Ayarlanabilir Yüzük

Lapis Lazuli 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük, ayarlanabilir yüzük yapısıyla her parmak ölçüsüne uyumlanmaktadır. Özellikle tene temas eden bu aksesuar sayesinde günlük hayatın stresinden büyük ölçüde uzaklaşabilirsiniz.

Lapis Lazuli 925 Ayar Gümüş Bileklik

Tene direkt temas eden bir diğer aksesuar ise Lapis Lazuli 925 ayar gümüş bilekliktir. Lapis Lazuli faydaları, Lapis Lazuli bileklik ile doğrudan hissedilebilmektedir. Özellikle bilekte şık duran tasarımı ve rengiyle kişilerin günlük enerjisini yükseltmektedir.

Lapis Lazuli 925 Ayar Gümüş Kolye

Lapis Lazuli kolye kalp ve boyun çakrasına yakınlığı sayesinde Lapis Lazuli faydalarını büyük oranda göstermektedir. İletişim ve etkileşimle ilgili olan bu iki çakra, Lapis Lazuli 925 ayar gümüş kolye ile enerjisini iyileştirmektedir.

Lapis Lazuli 925 Ayar Gümüş Küpe

Lapis Lazuli 925 ayar gümüş küpe de Lapis Lazuli faydaları içerisinde yer alan berrak zihni kolaylaştırmaktadır. Karmaşık düşünceleri netliğe kavuşturmada kullanılan Lapis Lazuli, küpe yapısıyla kişilerin yaşantısını kolaylaştırmaktadır.

Lapis Lazuli Taşı Nasıl Arındırılır?

Doğal taşınızı ne amaçla kullanırsanız kullanın sürekli üzerinizde taşımayın. Taşınızı sürekli taşıdığınızda vücudunuz taşın etkisine alışacaktır. Bundan dolayı da taştan istenen etki azalacaktır. Lapis Lazuli faydaları kesintisiz devam etsin diye taşınızı belirli zamanlarda arındırmalısınız. Peki nasıl?

Sertlik derecesi 7’nin altında olan bu taş için su ve toprakla temizleme yöntemleri daha uygundur. Taşınızı temizlemek için su ve sabunu asla kullanmayınız. Çünkü su Lapis Lazuli taşının matlaşmasına neden olmaktadır. Bundan dolayı da taşınızı 24 saatliğine toprağa gömebilir veya güneş ışığına bırakabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Lapis Lazuli faydaları ile kendinden söz ettiren değerli taşlardandır. Yüzyıllardır kullanılıyor olması da bu taşın popülerliğini sürdürmektedir. Hâl böyle olduğundan Lapis Lazuli faydaları ve Lapis Lazuli hakkında merak edilenler artmaktadır. Kısacası Lapis Lazuli faydaları ve merak edilenler:

Lapis Lazuli Taşının Gerçeği Nasıl Anlaşılır?

Taşı ışığa tuttuğunuzda parlaklık ve pürüzsüzlüğe sahiptir. Bu gibi özellikler Lapis Lazuli taşının gerçekliğini belli etmektedir.

Lapis Lazuli Taşı Ne İşe Yarar?

Lapis Lazuli melankoliyi, depresyonu ortadan kaldırmaktadır. Zihni berraklaştıran ve gerçek bilgiye ulaşmayı kolaylaştıran bu taş bakış açısını da genişletmektedir. Kararlı ve etkili enerjisi sayesinde görmezden gelinen olaylara da net bakışla bakılmasını sağlar.

Lapis Lazuli Faydaları Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Lapis Lazuli taşı böbrek taşı, böbrek kumu, safra kesesi taşı eritilmesine yardımcı olabilmektedir. Böbrek, akciğer, karaciğer ve kalp sistemlerini düzenleyebilmektedir. Ancak güçlü enerjisinden dolayı bazı kişilerde baş ağrısı yapabilmektedir.

Lapis Taşı Hangi Çakra?

Lapis Lazuli faydaları burçlarda görüldüğü gibi çakralarda da etkili olmaktadır. Üçüncü göz çakrasıyla ilişkilendirilen bu taş, gerçeklikle bağlantılıdır.

Lapis Lazuli Değerli Mi?

Lapis Lazuli, en değerli taşlar arasında yer almaktadır.

Lapis Lazuli Suya Girebilir Mi?

İçerisindeki gazlardan dolayı Lapis Lazulinin suyla teması kesinlikle önerilmez.En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r