DOLAR 32,8826 -0.25%
EURO 35,1821 -0.54%
ALTIN 2.449,68-0,30
BITCOIN 20185451,03%
Eskişehir
28°

AÇIK

17:13

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

”İşin Erbapları” Projesine Sanayiciden Tam Destek

”İşin Erbapları” Projesine Sanayiciden Tam Destek

ABONE OL
Ocak 19, 2023 10:17
”İşin Erbapları” Projesine Sanayiciden Tam Destek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eskişehir Sanayi Odası’nın (ESO) düzenlediği mesleki eğitim ve istihdamı artırmayı amaçlayan “İşin Erbapları” projesinin tanıtımı için etkinlik düzenlendi. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, ESO Yönetim Kurulu Başkanı, Celalettin Kesikbaş, Meclis Başkanı, Süha Özbay, İl Göç İdaresi Başkanı, Hande Tuzkan Yeşilyurt, Meclis Başkanı katıldı. Başkanı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Yoldaş, İş Kurumu Müdür Yardımcısı Mehmet Faideci, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdoğan Şahin, Sinan Özeçoğlu, Fatih Düş, ESO Danışmanı Bekir Şahin Tütüncü ve ESO Meslek Komitesi üyeleri. Mesleki ve teknik okulların kalitesinin yükseltilmesi ve istihdamın artırılması konuları ele alındı. Toplantıda, projenin amacının sanayicilerle öğrencileri buluşturmak, öğrencileri ilgi ve yeteneklerine uygun alanlara yönlendirmek, sektörlerin ihtiyaç duyduğu kalitede insan kaynağı yetiştirmek ve istihdamı artırmak olduğu vurgulandı.

ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş açılış konuşmasında, “Sanayiciler olarak kalifiye eleman bulamama sorunumuzu bu proje ile daha hızlı çözebileceğimize inanıyoruz. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün girişimiyle, çocuklarımıza mesleklerimizi ve sektörlerimizi tanıtabilir, onlara kaliteli eğitim vererek onları geleceğe hazırlayabiliriz. Gençlerimizin hem eğitimi hem de gelecek hedefleri için farkındalık yaratmak çok önemli. Bu proje ile her sektör nitelikli eleman ihtiyacını azaltabilir.” İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ise yaptığı konuşmada nitelikli insan kaynağı yetiştirmek ve istihdam etmek istediklerini belirterek, “Eskişehir sanayisi ve sanayicisi farklıdır. Eskişehir’in söz sahibi odası olarak kapınızı çaldık ve bugün bu toplantımızda her sektörden birer temsilci ile sorunlarımızı ve beklentilerimizi konuşuyoruz.

Her sektörün kalifiye elemana ihtiyacı vardır. Bu konuda çözüm, sektörle birlikte çalışmak, ihtiyaçları tespit etmek ve gençleri buna göre yetiştirmektir.” kapınızı çaldık ve bugün bu toplantımızda her sektörden birer temsilci ile sorunlarımızı ve beklentilerimizi konuşuyoruz. Her sektörün kalifiye elemana ihtiyacı vardır. Bu konuda çözüm, sektörle birlikte çalışmak, ihtiyaçları tespit etmek ve gençleri buna göre yetiştirmektir.” kapınızı çaldık ve bugün bu toplantımızda her sektörden birer temsilci ile sorunlarımızı ve beklentilerimizi konuşuyoruz. Her sektörün kalifiye elemana ihtiyacı vardır. Bu konuda çözüm, sektörle birlikte çalışmak, ihtiyaçları tespit etmek ve gençleri buna göre yetiştirmektir.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r