DOLAR 30,4961 0.52%
EURO 32,9738 -0.33%
ALTIN 1.996,43-0,40
BITCOIN 13113060,28%
Eskişehir

AZ BULUTLU

06:41

İMSAK'A KALAN SÜRE

Eskişehir Valisi Ayyıldız Engelliler Haftası’nda Mesaj Yayımladı

Eskişehir Valisi Ayyıldız Engelliler Haftası’nda Mesaj Yayımladı

ABONE OL
Mayıs 10, 2023 16:36
Eskişehir Valisi Ayyıldız Engelliler Haftası’nda Mesaj Yayımladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Ayyıldız, konuşmasında şunları dile getirdi.

“Her yıl dünyada ve ülkemizde engelli vatandaşlarımızın farkındalığına dikkat çekmek ve bu sorunlara çözüm üretmek amacıyla 10-16 Mayıs tarihleri arasında ‘Engelliler Haftası’ olarak kutlanmaktadır.

Engelli kardeşlerimizin sosyal hayata uyum sağlamaları, her türlü haktan en iyi şekilde yararlanabilmeleri için çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Onların nitelikli bir eğitim almasını, çok daha iyi şartlarda istihdam edilebilmelerini ve toplumsal hayatın her alanında olmalarını kolaylaştıracak adımları atıyoruz.

‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ sözü, bizim devlet geleneğimizin mihenk taşıdır. Engelli vatandaşlarımıza yönelik hizmetlerimizi de yardım odaklı değil hak odaklı bir anlayış şekillendirmektedir. Farklı özelliklerine, engeline bakmadan yaratılanı Yaradan’dan ötürü seven, ona saygı duyan, hürmet gösteren bir medeniyetin mensuplarıyız. Engelli kardeşlerimiz dahil tüm vatandaşlarımızın sorunlarıyla yakından ilgilenmek, çözüm üretmek en tabii sorumluluklarımız arasındadır.

Kendilerine inanıldığı ve fırsat verildiği takdirde, engel tanımadan herkes gibi başarılı ve üretken olabildiklerini pek çok alanda kanıtlayan engelli kardeşlerimizin karşılaştıkları zorlukları aşmak için ortaya koydukları çabalar ile engelli ailelerimizin gösterdikleri fedakârlıklar hepimize örnek olmaktadır.

Sağlıklı her insanın bir engelli adayı olduğunu aklımızdan çıkarmadan hayattaki en büyük ve en zorlu engelin, inancını ve ümidini yitirmiş yürekler olduğunu asla unutmamalıyız.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası vesilesiyle bu konuda yapılan çalışmaların ve programların toplumumuzda farkındalığın ve hassasiyetin artması hususunda katkı sağlamasını temenni ediyor, tüm engelli kardeşlerimi ve ailelerini sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r